KONST / Akvareller, Gouacher, Blandtekniker & Teckningar / Akvareller 13878032
nr 1387 8032
Frans Lindström
(1874-1954), Sverige
Akvareller, 20st, Signerade. Motivet: 18x22-31x25cm, oramade lösa blad. Akvarell
Frans Lindström, född 1874 i Stockholm , död 1954, svensk målare.
Utrop:
1.000 kr
Såld:
500 kr
måndag 29 mars 2021
kl 18:49:11
29/3 15:32:30
Frans Lindström
Läs mer om Frans Lindström